Guzik Union Knopf

 

Przedsiębiorstwo zostało założone w 1911, jako spółka handlowa z własną manufakturą produkującą guziki. W Polsce działa od 1996 r. 

Dzięki postawieniu na surowce naturalne, a także innowacyjności i różnorodności produktów, przedsiębiorstwo stało się jednym z wiodących w Europie producentów guzików i akcesoriów odzieżowych.

 

GUZIK BASEHORN URBAN ®

Produkt w całości, od pozyskania surowca do nadania finalnego kształtu, powstaje w Union Knopf Polska. Jest wytwarzany z rogu bawolego i w pełni oddaje jego naturalną strukturę, ale w procesie obróbki jest urozmaicany różną, bogatszą kolorystyką.

W pierwszej kolejności powstają surowe pręty, które są następnie cięte na odpowiednią – w zależności od grubości docelowego kształtu guzika – grubość i przekazywane do procesu obróbki skrawaniem. To właśnie na tym etapie, przy zaangażowaniu specjalnych automatów, nadawany jest wybrany wcześniej przez klienta kształt guzika.

Ostatnim etapem obróbki jest czasochłonny (48 godzinny) proces polerowania w specjalnych bębnach, dzięki któremu guzik uzyskuje gładką, subtelnie połyskującą powierzchnię zgodną z wysokimi standardami Union Knopf. Ta pieczołowitość na etapie produkcji zapewnia nie tylko piękny wygląd, ale także wysokie parametry techniczne: takie guziki nigdy nie rozpadną się w pralni chemicznej, co guzikom z tworzyw sztucznych zdarza się nagminnie.

 

GUZIK PSW-HORN®

Materiał ten jest alternatywą dla naturalnego poroża. Jest to surowiec, którego składnikiem w ponad 70% jest róg bawoli (resztę składu stanowi żywica). Przewagą tego materiału jest możliwość uzyskania bardzo szerokiej gamy kolorów, nieosiągalnej w przypadku guzików uzyskiwanych bezpośrednio z naturalnego poroża.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium