Kolekcja Wełna

Do Kolekcji Wełna włączyliśmy garnitury uszyte z tkanin,
w których składzie jest od 50% do 98% procent wełny.

Pozostałe domieszki to wiskoza, poliester oraz częściej elastan (również w Kolekcji Komfort).

Wszystkie tkaniny na garnitury Kolekcji Wełna produkowane są na nasze indywidualne zamówienie w największych tkalniach na świecie, sami decydujemy o składzie, kolorystyce, wzornictwie.

Inspirowani trendami światowej mody, a także fascynującymi stylizacjami obeserwowanymi na międzynarodowych targach mody męskiej Pitti Uomo, kreujemy własne autorskie materiały.

Tworzenie własnych projektów w połączeniu z wykorzystaniem nowoczesnych technologii sprawia, iż otrzymujemy unikatowe, najwyższej klasy tkaniny.

Wszystkie garnitury tej linii szyjemy w najnowocześniejszej szwalni w Polsce.

Właściwościami garniturów Kolekcji Wełna jest ich elastyczność, trójwymiarowa faktura, sprężystość, przyjemny dotyk i komfort noszenia. Spełniają one najwyższe oczekiwania pod względem komfortu, stylu, elegancji i funkcjonalności.  Zapewniają świeżość i oddychalność. Gwarantują lepszą swobodę ruchów, bez ryzyka powstania zagnieceń.

 

  Zobacz garnitury kolekcji Wełna

 

GARNITUR Z KOLEKCJI WEŁNA


 

Czym różni się od Kolekcja Wełna 100% od Kolekcji Wełna?

Dodatek wiskozy i poliestru do wełny powoduje większą odporność na zagniecenia i marszczenia, a także większą wytrzymałość tkaniny. Dedykowany jest klientom, dla których garnitur jest ubiorem do pracy, szczególnie gdy ta praca polega na długotrwałym siedzeniu przy biurku oraz przemieszczaniu się samochodem z zapiętymi pasami. Takie warunki lepiej znoszą tkaniny z dodatkiem włókien sztucznych: mniej się gniotą i nie wyświecają się w miejscach szczególnie narażonych na tarcie, jak łokcie i kolana.

Na szczególną uwagę zasługuje połączenie Kolekcji Wełna i Kolekcji Komfort, gdyż do pozytywnych cech wymienionych powyżej dochodzi jeszcze wygoda związana z dużą swobodą ruchów. Komfort noszenia takich garniturów daje o sobie znać szczególnie w sytuacjach częstych spotkań biznesowych i negocjacji, gdy długotrwałe przesiadywanie w niewygodnej pozycji nie może mieć negatywnego wpływu na nienaganny wygląd.

Różnica w cenie garniturów z Kolekcji Wełna i Kolekcji Wełna 100% to około 100zł. Wydaje się że nie jest to dużo trzeba jednak pamiętać, że funkcja garniturów z obu kolekcji jest nieco inna. Z naszych obserwacji wynika, że dłuższa żywotność garnituru oraz jego skłonność do pozostawania w stanie idealnym w niesprzyjających warunkach powodują, że klienci częściej wracają do nas po garnitury z Kolekcji Wełna niż z kolekcji Wełna 100%. 

  Zobacz garnitury kolekcji Wełna

Poniżej załączamy certyfikaty dla tkanin tej kolekcji:

(nazwy producentów tkanin zostały celowo usunięte ze względu na potencjalny wgląd konkurencyjnych firm)
Dla wszystkich instytucji kontrolujących polski rynek, oryginały certyfikatów są dostępne w siedzibie firmy.


OEKOTEX Standard 100

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium