Wesele w stylu glamour

Wesele w stylu glamour

Coraz większą popularność wśród państwa młodych zdobywają śluby i wesela organizowane w z góry założonym stylu. Ów styl przejawia się głównie w charakterze sali weselnej i w dekoracjach, ale może także mieć swoje odzwierciedlenie w daniach i alkoholach serwowanych podczas weselnego przyjęci oraz – co nas najbardziej interesuje – w strojach panny młodej i pana młodego.

Styl glamour to luksus, przepych i bogactwo. Wesela w tym stylu są często organizowane w pałacach lub salach weselnych stylizowanych na pałacowe. Luksus przejawia się w wystroju sali i weselnego stołu, doborze zastawy, wyszukanych dań i wykwintnych alkoholi. I oczywiście w strojach państwa młodych.

Smoking BENTO - sprawdź w sklepie

Smoking BRENO - sprawdź w sklepie

Inspiracją do wyboru stroju pana młodego na wesele w stylu glamour, mogą być weselne stroje arystokracji i koronowanych głów w krajach Europy Zachodniej. A tam dreskod jest bardzo jednoznaczny: żakiet lub garnitur żakietowyMęski żakiet to formalny strój dzienny, jednak w Polsce nie cieszący się popularnością. Został u nas zastąpiony przez smoking, który jest wprawdzie strojem wyłącznie wieczorowym ale przyjęło się, ze jedynym wyjątkiem od jego wieczorowego charakteru jest właśnie ślub. Bo już wesele – odbywające się wieczorem i nocą – jest właściwym otoczeniem smokingu. Pan młody decydujący się na smoking może postawić na smoking klasyczny (w kolorze czarnym lub ciemno-granatowym), albo na tzw. garnitur smokingowy, który jest połączeniem klasycznego smokingu ze zwykłym garniturem.


Absolutnie obowiązkowym dodatkiem do smokingu jest biała koszula z mankietami na spinki i kołnierzykiem wykładanym (czyli takim jak w standardowej koszuli). Można też zastosować koszulę z kołnierzykiem frakowym (łamanym), ale jest to rozwiązanie zastępcze, a nie podstawowe. Koszula smokingowa nie może mieć odkrytych guzików – musi mieć krytą plisę, albo dziurki w obu plisach, w które wpina się guziki jubilerskie (metalowe z wstawionym kamieniem, najczęściej onyksem). Obowiązkowym dodatkiem do smokingu jest też muszka (nie wolno stosować krawata). Muszka powinna być w takim kolorze jak satyna pokrywająca klapy marynarki – najczęściej jest to kolor czarny. Stylowy pan młody zastosuje muszkę wiązaną, a przykładający mniejszą wagę do szczegółów – muszkę gotowąSmoking może być jednorzędowy lub dwurzędowy. W pierwszym przypadku jego obowiązkowym uzupełnieniem jest pas smokingowy albo kamizelka.


Bardzo ważnym elementem smokingu są buty. Koniecznie muszą to być czarne wiedenki (czyli buty z zamkniętą przyszwą) lub lotniki, najlepiej ze skóry lakierowanej (lakierki). Rzecz jasna mogą to być także eskarpiny, czyli specjalne pantofle do fraka i smokingu, ale są one mało praktyczne (nie nadają się do żadnych innych strojów) i niemal niedostępne.


Pan młody szykujący się do ślubu w stylu glamour, nie może zapomnieć o białym goździku włożonym do butonierki (rozcięcia w klapie marynarki) oraz o białej poszetce włożonej do brustaszy (kieszonki piersiowej marynarki). Poszetka powinna być lniana, równo złożona i zaprasowana i umieszczona w brustaszy w taki sposób, żeby ponad kieszonkę wystawał biały pasek o szerokości ok. 1,5 – 2 cm.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium